top of page
מקרקעין 

משרדנו מעניק קשת רחבה של שירותים משפטיים בתחום המקרקעין והנדל"ן לבעלים פרטיים, לחברות יזמיות, חברות קבלניות פרטיות וציבוריות, מוכרים ורוכשים, משקיעים ותושבי חוץ.

 

צוות משרדנו בעל ניסיון עשיר והינו מעורב בהקמת מגוון רחב של פרויקטים למגורים, למסחר ולמלונאות, בליווי עסקאות מורכבות ובעריכת הסכמים מכל מין וסוג, לרבות הסכמי מכר, רכישה ושכירות של זכויות במקרקעין, ובין היתר בקשר עם קרקעות, בתים, דירות ונדלן מסחרי מניב, הסכמי שיתוף, הסכמי קומבינציה, הסכמים בתחומי ההתחדשות עירונית, פינוי בינוי, תמ"א 38 והסכמים בתחום קבוצות רכישה.

 

ליווי פרויקטים למסחר ומגורים

צוות משרדנו בעל ניסיון עשיר בטיפול בהקמת פרויקטים למגורים, למסחר ובתי מלון. צוות משרדנו מעניק לחברות יזמיות טיפול וליווי משפטי צמוד ושוטף לאורך כל שלבי הפרויקט – החל משלב תכנון המס, המשא ומתן לרכישת הקרקע ועד חתימת הסכם הרכישה, עובר לשלב קבלת ליווי בנקאי הכולל טיפול בהסכמי המימון והליווי מול בנקים וגופי מימון, עריכת מכרז לקבלנים, התקשרות עם קבלן מבצע, קבלני משנה ויועצים שונים לצרכי הקמת הפרויקט, ניהול מו"מ למכירת היחידות בפרויקט עד לחתימת הסכמי המכר, וכלה ברישום בית משותף ורישום זכויות הרוכשים בלשכת רישום המקרקעין.

 

כחלק מהליווי השוטף שמוענק ללקוחותינו ולפרויקטים, משרדנו פועל אל מול הרשויות המקומיות והגופים הרלוונטיים, לרבות הגוף המעניק את הליווי הפיננסי, באם המדובר בבנק מלווה או בחברת ביטוח מלווה, רשות מקרקעי ישראל, רשויות מיסוי מקרקעין, לשכת רישום המקרקעין, חברות משכנות ועוד. 

 

הליכי התחדשות עירונית, תמ"א 38, פינוי בינוי

משרדנו מעניק ליווי וטיפול משפטי בתחום התחדשות עירונית, תמ"א 38 ופרויקטים של פינוי בינוי, הן ליזמים וקבלנים של פרויקטים להתחדשות עירונית והן לדיירים, בבחירת היזם והקבלן ובהליכי ההתקשרות עמם.

 

טיפול בנדל"ן מניב

צוות משרדנו בעל ניסיון עשיר בליווי ובטיפול בעסקאות לרכישת ומכירת נדלן מניב, לרבות בנייני משרדים ומרכזים מסחריים ובמתן טיפול שוטף לבעלי נכסים מניבים, לרבות טיפול בעריכת הסכמי שכירות והארכתם.

מקרקעין
מיסוי מקרקעין
מיסוי מקרקעין

התמחות צוות משרדנו בעסקאות נדל"ן נלווית לניסיון העשיר של צוות משרדנו בתחום מיסוי המקרקעין. המדובר בתחום המתחדש כל העת, בחוק ובפסיקה, אשר יש להכירו על בוריו, על מנת לתכנן ולבצע עסקאות נדלן, תוך מתן דגש על כל היבטי המס.

 

כמו כן, משרדנו מטפל בערעורים על שומות בכל הקשור לנושאים לעיל.

 

למשרדנו ניסיון עשיר רב שנים במתן ייעוץ מס ותכנון בקשת רחבה של עסקאות מקרקעין ובכללן, עסקאות רכישה, עסקאות מכר, העברות ללא תמורה, עסקאות תמ"א 38, עסקאות קומבינציה ועוד כיו"ב, הן בייצוג בעלי קרקע פרטיים והן בייצוג חברות פרטיות וציבוריות, יזמים, קבלנים ועוד.

 

משרדנו עוסק בין השאר במתן חוות דעת ותכנון מס לעסקאות מקרקעין מורכבות באופן המפחית את חבות המס ומונע מלקוחותינו תשלום מס מיותר, על ידי תכנון נכון מראש, לרבות אך לא רק כמפורט להלן -

 

 • מיפוי המס ותכנון מראש.

 • בחינת סל הזכויות שנקבעו על ידי המחוקק לטובת הבעלים והיזם.

 • טיפול בהקלות במס שבח ומע"מ על הזכויות מכוח התמ"א.

 • ביצוע חישובי מס מורכבים הכוללים שומה עצמית לצורכי מס שבח ומס רכישה – במסגרת זו מסייע משרדנו בין היתר, גם למשרדי עורכי דין אחרים במתן חוות דעת ובהכנת הדיווח לרשויות המס.

 • מיסוי דירות מגורים ותכנון מס מיטבי למוכר, תוך שימוש במסלולי הפטור המעוגנים בחוק, הן כשמדובר בפטור ממס שבח או לחילופין חבות מס לפי החישוב  הלינארי המוטב.

 • הגשת השגות לשומות מס שבח, ייצוג וניהול מו"מ עם רשויות המס.

 • גיבוש רולינג (הסכמה מראש) עם המחלקה המקצועית בנציבות מס הכנסה.

 • פעולות באיגוד מקרקעין, לרבות שינויי מבנה ופירוק איגודי מקרקעין.

 • טיפול במיסוי דירות מגורים להשכרה.

מס הכנסה
מס ערך מוסף
מס הכנסה

משרדנו מעניק שירותי ייעוץ וליווי משפטי שוטף ללקוחות פרטיים ולתאגידים פרטיים וציבוריים במגוון רחב של סוגיות מס תוך מתן פתרונות יצירתיים וייחודיים בהתאם לצרכיו של הלקוח.

 

בין שירותי הייצוג בתחום מס הכנסה ניתן למנות את התחומים הבאים:

 

 • ליטיגציה בתיקי מס מורכבים בהיקפים גדולים בכל הערכאות המשפטיות.

 • ייצוג וליווי יחידים וחברות מול רשות המסים במגוון רחב של סוגיות מס.

 • טיפול בקבלת אישורים מוקדמים מרשות המסים Pre Ruling.

 • הכנת חוות דעת משפטיות.

 • הליכי גילוי מרצון.

 • ייעוץ לגבי תושבות מס בישראל ובחו"ל לרבות ייעוץ וליווי תושבים חוזרים ועולים חדשים.

 • מיסוי רווחי הון.

 • ייצוג בעסקאות מכירת ורכישת מניות.

 • שינוי מבנה בהתאם לחוק המיזוגים והפיצולים.

 • תכנון מס בינלאומי.

 • מתן אופציות לעובדים לרבות יעוץ בתחום ה – Re Location.

 • נאמנויות.

 • הטבות ותמריצים על פי חוק עידוד השקעות הון.

 • ייעוץ בסוגיות מס בהקשר של משקיעים ויזמים.

 • הסדרים לגבי עולים חדשים ותושבים חוזרים.

 • תכנוני מס.

מס ערך מוסף

משרדנו מעניק שירותי יעוץ וייצוג משפטי לפרטים וחברות פרטיים וציבוריים בתחום המע"מ במישור האזרחי, לרבות ייצוג מול רשות המיסים בדיוני שומה והשגות בשלב המנהלי וליטיגציה בערכאות המשפטיות.

 

למשרדנו ניסיון רב בטיפול ותכנון מע"מ בעסקאות נדל"ן לרבות בעסקאות קומבינציה, עסקאות פינוי בינוי, עסקאות תמ”א 38, מיסוי קבוצות רכישה ופטורים על מכירת נכסים.

 

למשרדנו ניסיון עשיר ורב שנים בטיפול בקבלת אישורים מראש ("Pre-Ruling") מאת רשות המיסים, טיפול בנושאי פטור מתשלום מע"מ, חיוב מע"מ בשיעור אפס, החזר מס תשומות לרבות החזרים בשל חובות אבודים וכן, מתן חוות דעת בגוון רחב של סוגיות מע"מ. 

.

למשרד ניסיון רב בניהול תיקים פלילים בתחום מע"מ, לרבות בתיקי חשבוניות פיקטיביות בהיקפים גדולים, ייצוג בהליכי שחרור תפוסים בשילוב עם עבירות הלבנת הון, תוך מתן מענה מקיף ללקוח החל משלב החקירה, המעצר והשימוע טרם הגשת כתב האישום וכלה בשלבי הערכאות המשפטיות. בין עובדי המשרד נמנים יוצאי המחלקות המשפטיות ברשות המיסים.

אישור מראש
אישור מראש Pre-Ruling

משרדנו מטפל ומייצג את לקוחותיו במקרים בהם יש צורך בהסדרי מס מול רשות המיסים על אגפיה השונים ובקבלת אישורים מראש מרשות המיסים  (Pre Ruling)זאת, באמצעות ניהול משא ומתן ויחסי עבודה פוריים עם רשות המיסים, אשר נרכשו בעמל רב ובהערכה מקצועית במהלך שנות עבודה רבות.

הליכי גילוי מרצון

למשרדנו ניסיון רב בתחום הליכי גילוי מרצון וניהול משא ומתן בהתאם להוראת השעה מול רשויות המס, בדיסקרטיות מלאה, הן בהליך האנונימי מול נציבות מס הכנסה והן בהסדר האזרחי מול פקיד השומה הרלוונטי.

בשנים האחרונות קיימת מגמה עולמית למלחמה בהון השחור אשר הגיעה גם לישראל. רשות המיסים בישראל משקיעה מאמצים רבים בחשיפת הון שלא דווח כנדרש, בישראל ובחו"ל וזאת, תוך שיתוף פעולה עם מדינות אחרות ותאגידי בנק זרים.

בחודש ספטמבר 2014 פרסמה רשות המיסים הוראת שעה לפיה יכולים ישראלים לגלות מרצון קיומם של הון והכנסות של ישראלים בחוץ לארץ באופן וולונטרי על ידיהם, לפני שאלו יחשפו על ידי רשות המסים. במקור, תוקף הוראת השעה עמד על כשנה בלבד, אך לאור ההצלחה שנחלה, רשות המיסים הודיעה על הארכת הוראת השעה בשלב זה, עד ליום 31.12.2016.

רשות המיסים מאפשרת הגשת בקשה אנונימית על הכנסות והון של ישראלים שלא דווחו בארץ ולא שולם מס בגינם.

הנוהל מהווה הזדמנות ייחודית לחייבים במס שלא מסרו דיווח על הונם והכנסותיהם ולא שילמו מס בגינם, לתקן את הדיווחים ולשלם מס כנדרש. באמצעות הליך זה מעודדת רשות המיסים אזרחים אשר עברו על החוק, לשלם את המיסים החלים עליהם תחת הבטחה שלא יופעלו כנגדם הליכים פליליים בגין העבירה של אי דיווח במועד.

למשרדנו ניסיון רב מאוד בטיפול בתיקי גילוי מרצון, חלקם מהמורכבים והגדולים ביותר. משרדנו ייצג עשרות נישומים במסגרת הליך זה בשנים האחרונות, תוך לווי צמוד של הנישום לאורך כל ההליך, החל מהגשת הבקשה האנונימית, דרך ניהול המו"מ מול פקיד השומה הרלוונטי וכלה בחתימה הסופית על הסכמי שומה.

צוות המשרד מייצג את לקוחותינו ביסודיות ובדיסקרטיות מוחלטת מול רשות המיסים, תוך הקפדה על מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר החל מהגשת בקשה אנונימית עד להגעה להסדר אזרחי במסגרתו מתחייב הנישום לשלם את המס שנקבע תחת התחייבות רשויות המס שלא לנקוט הליך פלילי נגד הלקוח ולמעשה להעניק ללקוח "חסינות". עם חתימתו של ההסדר האזרחי רשאי הלקוח להכניס את כספו למדינה כחוק.

 

יודגש, כי ההתנהלות מול רשות המיסים הינה באמצעות צוות המשרד ללא צורך במעורבות אישית או חקירה של הלקוח. כן יודגש, כי חשיפת פרטי הלקוח לרשות המיסים נעשית אך ורק לאחר שהוצג לו ההסדר האזרחי והלקוח אישר אותו.

הליכי גילוי מרצון
ליטיגציה
ליטיגציה בתחום המס הפלילי והאזרחי  

משרדנו מייצג בכל שלבי הערכאות השיפוטיות. למשרד מוניטין רב של מצוינות והישגים בתחום כתוצאה מידע מקצועי רב, בקיאות במגוון רחב של נושאים משפטיים, ניהול מוקפד ואיכותי, מתן שירות מקצועי וללא פשרות, תוך הקפדה יתרה על פרטיותם של לקוחות המשרד, וניסיון רב שנרכש במהלך שנות עבודה רבות בתחומי המשפט והחשבונאות.

 

משרדנו נותן שירותי ליטיגציה בתחום המיסים, המקרקעין, ירושות ודיני משפחה, תוך מתן דגש על היבטי המיסוי.

 

בתחום המיסים משרדנו מעניק שירות מקיף וכולל ללקוחותיו (השגות וערעורי מס הכנסה, מיסוי מקרקעין ומע"מ) הן במישור האזרחי והן במישור הפלילי, במתן מענה טרם נקיטת הליכים פליליים וכלה בליטיגציה בכל שלבי הערכאות המשפטיות.  

 

בתחום הפלילי משרדנו מעניק ללקוחותיו ייצוג בעבירות מס צווארון לבן – עבירות כלכליות, לרבות עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון. הייצוג והליווי של לקוחותינו הינו החל משלב המעצר, השימוע טרם הגשת כתב האישום וכלה בשלב הערכאות המשפטיות.

דיני משפחה בהיבט הרכושי
 • משרדנו מעניק קשת רחבה של שירותים משפטיים בתחום עריכת צוואות ותכנון העברת הנכסים לדורות הבאים.

 • מתן ליווי ויעוץ להעברת עסקים משפחתיים והכשרת דור ההמשך תוך עריכת הסכמים והסדרים בתחום הממון והמשפחה כגון עריכת הסכמי מייסדים והסכמי ממון, רה ארגון של נכסים לרבות חברות בחיים ועריכת אמנות משפחתיות.

 • תכנון המס של העיזבון.

 

בניגוד לדעה הרווחת, ראוי שכל אדם יערוך צוואה ולא רק בעלי ממון רב משני טעמים. האחד,  בהיעדר צוואה חלוקת נכסי העיזבון תיעשה בהתאם להוראות חוק הירושה להבדיל ממצב בו אדם מותיר אחריו צוואה שבו הוראות הצוואה גוברות על הוראות הדין. השני, ניתן לקבוע הוראות הקשורות לעניינים נוספים שאינם רכושיים, כך למשל קביעת אפוטרופוס לילדים קטינים (אפוטרופוס לגוף ו/או לרכוש), הוראות עבור האפוטרופוס וקביעת מנגנונים רלוונטיים.

 

צוואות

תהליך עריכת צוואה במשרדנו כולל את השלבים הבאים:

 

מיפוי הרכוש

תהליך המיפוי של הנכסים הינו בעל חשיבות ממעלה ראשונה בתכנון העברת העזבון לדורות הבאים בצורה הטובה ביותר. מיפוי יסודי ומקיף מאפשר ניצול מקסימאלי ויעיל בעתיד של הזכויות והעברתן לדורות הבאים ללא עיכובים או ויכוחים מיותרים ומונע התדיינויות בשאלת הזכויות מבחינה משפטית בערכאות המשפטיות ומציף סוגיות מורכבות אשר קל ופשוט יותר להסדיר אותן בחייו של אדם להבדיל מהשלב שלאחר המוות. כך למשל, לעיתים נכסים שונים אינם רשומים על שמו של המוריש בפנקסים המתנהלים על פי דין או לחלופין, רשומים באופן לוקה בחסר. בנוסף, בשלב המיפוי עשויים להיחשף שעבודים הרשומים על נכסיו בשעה שדינם להימחק. לעיתים יש לערוך רה ארגון בחיים לכלל הנכסים לרבות חברות, הכנת כתב הוראות לנאמן, עריכת הסכמי מייסדים/שותפים, שינוי תקנון בחברות ועוד, והכל כהיערכות להעברת הנכסים במסגרת העיזבון.

 

העברה בין דורית בחיים או במוות

בבואנו לבחון את העברת הנכסים לדורות הבאים אנו בוחנים את כל ההשלכות, לרבות השלכות המס להעברה בחיים או במוות תוך ביצוע איזון במקרים בהם חלק מילדיי עורך הצוואה קיבלו זה מכבר נכס/ים או כספים ושאר הילדים טרם קיבלו. באמצעות תכנון נכון של העיזבון ניתן לשמור על שלמות הנכסים ולייחד נכס ספציפי ליורש ספציפי, בכך תימנע שותפות כפויה בנכסים הגורמת לעיתים לסכסוכים רבים בתוך המשפחה.

 

 

 

רה ארגון - שמירה על העסק המשפחתי, הנכסים, המשפחה ותכנון מס במסגרת העברה בן דורית

משרדנו מעניק שירותים משפטיים למשפחות רבות בעלות עסקים משפחתיים.

בבואנו לבחון את העברת מסת העיזבון לדורות הבאים אנו נדרשים לעיתים לערוך רה ארגון לכלל הפעילות תוך חשיבה להעברתם לדורות הבאים.

משרדנו בעל ניסיון עשיר בעריכת אמנות משפחתיות מורכבות שמטרתן הסדרת היחסים המשפחתיים, המשפטיים והעסקיים.

 

עריכת הסכמי ממון וחלוקת הרכוש בין בני זוג

משרדנו בעל ניסיון בעריכת הסכמי ממון בין בני זוג בשלבים שונים, הסכם טרום נישואין, הסכם במהלך הנישואין, הסכם לאחר הנישואין וכן, הסכם בין ידועים בציבור. חשוב לציין כי לכל הסכם ממון נדרשת רגישות מיוחדת ושונה ובהתאם לכך יש להסדיר בהסכם הוראות ומנגנונים התואמים את העניינים החשובים עבור הצדדים.

במקרים רבים חלק מהרכוש נמצא בבעלות אחד מהצדדים ולרוב אין מידע או הבנה מה שוויו והיקפו של הרכוש. משרדנו אשר בקיא בתחום החשבונאות והמס עוסק באיתור הרכוש בארץ ובחו"ל וכן, בהערכת שוויו וחלוקתו בין בני הזוג.

 

דני משפחה
ייפוי כח מתמשך - "צוואה בחיים"  

עו"ד נעמי שטיינפלד הינה בעלת הכשרה לצורך עריכת ייפוי כוח מתמשך מטעם האפוטרופוס הכללי.

בעקבות תיקון חקיקה בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, ניתן כיום באמצעות עו"ד שעברו הכשרה מיוחדת מטעם האפוטרופוס הכללי, לערוך ייפוי כח מתמשך. ייפוי כוח מתמשך הינו התחליף העיקרי למוסד האפוטרופסות, המאפשר לכל אדם לתכנן את עתידו בחייו בעודו "בעל כשירות", באופן המייתר את הפרוצדורה הכרוכה במינוי אפוטרופוס בבית משפט וכמו כן, אינו טעון החלטת בית משפט ואינו כפוף לאישור כלשהו בדבר כשרות הממנה.

למעשה, ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר - מעל גיל 18 - ("הממנה"), לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו האישיים, הרפואיים והרכושיים (כולם או חלקם) בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בכך בעצמו.

במסגרת ייפוי הכוח המתמשך יכול הממנה להחליט על מינוי מיופה כוח יחיד וכן, על מינוי מיופה כוח חליפי למקרה שמיופה הכוח הראשון לא ירצה או לא יוכל לפעול בשמו. כמו כן, הוא יכול למנות מספר מיופיי כוח.

בנוסף, רשאי הממנה לקבוע במסגרת ייפוי הכוח כי אנשים מסוימים יקבלו מידע או דיווחים ממיופה הכוח על החלטות שקיבל או פעולות שביצע או לקבוע שהאפוטרופוס הכללי יפקח על מיופה הכוח.

יפוי כח מתמשך
bottom of page